Hoppa till sidans innehåll

2010-08 - 2010-11 - Spelat


Tävlingar 2010/2011 – aug-nov

21-22 aug

Öresundsspelen

Klasser

Kostnad

Placering

Simon Söderlund

P12,P13

250:-

1,3

Emma Söderlund

DJ17

130:-

5

Hemsida

Inbjudan

Deltagarlista o lottning

Resultatlista

28-29 aug

Växjö GP

Klasser

Kostnad

Placering

Jacob Oskarsson

P12

160:-

3:a i pool

Adam Larsson

P12

160:-

4:a i pool

Hemsida

Inbjudan

Deltagarlista o lottning

Resultatlista

4-5 sept

 

Halmstad Masters

 

Klasser

 

Kostnad

 

Placering

Jacob Oskarsson

P12,P13

320:-

4:a i pool,4:a i pool

Simon Söderlund

P12,P13

320:-

2,5

Andreas Larsson

P12

160:-

4:a i pool

Adam Larsson

P12

160:-

4:a i pool

Karl Johansson

P12

160:-

3:a i pool

Emma Söderlund

DJ17

140:-

5

Amadeus Qfvarnström

HJ17,HS2

280:-

Opl,Opl

Andreas Pettersson

HJ17,HS2

280:-

Opl,Opl

Hemsida

Inbjudan

Deltagarlista och lottning

Resultatlista

11-12 sept

Fästningsslaget

Klasser

 

Kostnad

 

Placering

Jacob Oskarsson

P12,P13

250:-

Opl,opl

Simon Söderlund

P12,P13

250:-

1,2

Karl Johansson

P12,P13

250:-

Opl,opl

Emma Söderlund

DJ17,DSE

480:-

5,1

Amadeus Qfvarnström

P15,HJ20

260:-

Opl,opl

Andreas Pettersson

P15,HJ20

260:-

Opl,opl

Hemsida

Inbjudan

Deltagarlista och lottning

Resultatlista

18 sept

 

Lekstorps Höstpool

 

Klasser

 

Kostnad

 

Placering

 

 

Carl Gerdin

 

P9

 

90:-

 

3

 

 

John Gerdin

 

P9

 

90:-

 

4

 

 

Karl Johansson

 

P12,P13

 

160:-

 

5,-

 

 

Adam Larsson

 

P12,P13

 

160:-

 

5,-

 

 

Andreas Larsson

 

P9,P10,P11

 

180:-

 

2,-,3

 

 

Alexander Karlsson

 

P10,P12

 

210:-

 

9,-

 

 

Amadeus Qfvarnström

 

P15,HJ17

 

240:-

 

1,9

 

 

Jacob Oskarsson

 

P12,P13

 

160:-

 

5,-

 

 

Andreas Pettersson

 

P15,HJ17

 

240:-

 

-,-

 

 

Tim Svensson Lillvik

 

P10,P11

 

130:-

 

-,-

 

 

Hemsida

 

 

 

 

 

 

 

 

Inbjudan

 

 

 

 

 

 

 

 

Deltagarlista o lottning

 

 

 

 

 

 

 

 

Resultatlista

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19 sept

 

Lekstorps Ladypool

 

Klasser

 

Kostnad

 

Placering

 

 

Filippa Gustafsson

 

F11

 

110:-

 

Opl

 

 

Shaunie Bidersten

 

F11

 

110:-

 

5

 

 

Hemsida

 

 

 

 

 

 

 

 

Inbjudan

 

 

 

 

 

 

 

 

Deltagarlista o lottning

 

 

 

 

 

 

 

 

Resultatlista

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-3 okt

 

McDonalds Open

 

Klasser

 

Kostnad

 

Placering

 

 

Jacob Oskarsson

 

P12,P13

 

250:-

 

-/-

 

 

Karl Johansson

 

P12,P13

 

250:-

 

-/-

 

 

Amadeus Qfvarnström

 

HJ17,HS2,P15,H3

 

450:-

 

-/-/9/-

 

 

Simon Söderlund

 

P14,P15

 

250:-

 

9/-

 

 

Adam Larsson

 

P12,P13

 

250:-

 

-/-

 

 

Andreas Larsson

 

P12

 

150:-

 

-

 

 

Emma Söderlund

 

DJ17,D2,F15,D1

 

450:-

 

5/3/-/-

 

 

Alexander Karlsson

 

P12

 

150:-

 

-

 

 

Hemsidan

 

 

 

 

 

 

 

 

Inbjudan

 

 

 

 

 

 

 

 

Deltagarlista o lottning

 

 

 

 

 

 

 

 

Resultatlista

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9 okt

 

Intersport Cup 2010

 

Klasser

 

Kostnad

 

Placering

 

 

Stefan Ohlsson

 

HS3,HS2

 

210:-

 

5/3

 

 

Mikael Oskarsson

 

HS3,HS2

 

210:-

 

3/4:a i pool

 

 

Karl Johansson

 

P12,P14

 

180:-

 

5/ej start fotbollsmatch

 

 

David Oskarsson

 

P14,P15

 

180:-

 

4:a i pool/3:a i pool

 

 

Jacob Oskarsson

 

P12,P14

 

180:-

 

9/3:a i pool

 

 

Adam Larsson

 

P12

 

90:-

 

9

 

 

Andreas Larsson

 

P10

 

90:-

 

4:a i pool

 

 

Amadeus Qfvarnström

 

P15,HS2

 

210:-

 

1/5

 

 

Alexander Karlsson

 

P10,P12

 

180:-

 

Ej start/ej start fotbollsmatch

 

 

Filippa Gustafsson

 

F12

 

90:-

 

3:a i pool

 

 

Shaunie Bidersten

 

F12

 

90:-

 

4:a i pool

 

 

Andreas Pettersson

 

P15,HS4

 

200:-

 

5/5

 

 

Hemsida

 

 

 

 

 

 

 

 

Inbjudan

 

 

 

 

 

 

 

 

Deltagarlista o lottning

 

 

 

 

 

 

 

 

Resultatlista

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16 okt

 

Pingisligan omg 1 tjejer

 

Klasser

 

Kostnad

 

Placering

 

 

Filippa Gustafsson

 

F12

 

50:-

 

 1

 

 

Shaunie Bidersten

 

F12

 

50:-

 

 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16-17 okt

 

Region Väst Top-12

 

Klasser

 

Kostnad

 

Placering

 

 

Amadeus Qfvarnström

 

P15

 

300:-

 

3

 

 

Emma Söderlund

 

F15

 

300:-

 

2

 

 

Simon Söderlund

 

Kunde ej pga Europa Top-16 p 1999

 

 

 

1 i Top-16

 

 

Hemsida

 

 

 

 

 

 

 

 

Inbjudan

 

 

 

 

 

 

 

 

Deltagarlista o lottning

 

 

 

 

 

 

 

 

Resultatlista

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24 okt

 

Pingisligan omg1 killar

 

Klasser

 

Kostnad

 

Placering

 

 

Carl Gerdin

 

PF8

 

50:-

 

 3 i A-slutspel

 

 

John Gerdin

 

PF8

 

50:-

 

 2 i B-slutspel

 

 

Elias Hansson

 

P9

 

50:-

 

 3 i B-slutspel

 

 

Victor Skoog

 

P13

 

50:-

 

 2 i B-slutspel

 

 

Resultatlista

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4-7 nov

 

Ängby International

 

Klasser

 

Kostnad

 

Placering

 

 

Simon Söderlund

 

P12,P14

 

400:-

 

3,17-32

 

 

Emma Söderlund

 

DS,DJ20,DJ17

 

650:-

 

9,17-32,Skadad

 

 

Amadeus Qfvarnström

 

HJ20,HJ17

 

300:-

 

33-64, 33-64

 

 

Hemsidan

 

 

 

 

 

 

 

 

Inbjudan

 

 

 

 

 

 

 

 

Deltagarlista o lottning

 

 

 

 

 

 

 

 

Resultatlista

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6-7 nov

 

Fästningsspelen

 

Klasser

 

Kostnad

 

Placering

 

 

Karl Johansson

 

P12

 

120:-

 

5

 

 

Oliver Andersson

 

P12

 

120:-

 

-

 

 

Andreas Pettersson

 

P15,HJ17

 

240:-

 

5

 

 

Mikael Oskarsson

 

HS2,HS3

 

200:-

 

3,1

 

 

Hemsidan

 

 

 

 

 

 

 

 

Inbjudan

 

 

 

 

 

 

 

 

Deltagarlist o lottning

 

 

 

 

 

 

 

 

Resultatlista

 

 

13-14 nov

 

DM 2010 Herrljunga

Klasser

Kostnad

Placering

 

 

Amadeus Qfvarnström

P15, HJ17 , HJ20, HS, HD, MD

890:-

1,3,5,-,5,2

 

 

Stefan Ohlsson

HS40, HS, HD, HD40,MD

710:-

1,-,5,3,3

 

 

Andreas Pettersson

P15, HJ17, HJ20

440:-

-,5,-

 

 

Filippa Gustafsson

F11

120:-

-

 

 

Karl Johansson

P12, P11, P14D

320:-

5,3,1

 

 

Simon Söderlund

P14, P14D, P11, HJ20

480:-

1,1,1,3

 

 

Emma Söderlund

MD

100:-

2

 

 

Adam Larsson

P10, P12, PD12, P11

440:-

1,3,-,2

 

 

Andreas Larsson

P9, P10, P11, PD12

440:-

3,-,-,9

 

 

Alexander Karlsson

P10, P12, PD12, P11

440:-

5,9,-,5

 

 

Shaunie Bidersten

F11

120:-

5

 

 

Jacob Oskarsson

P11, P12

240:-

5,5

 

 

David Oskarsson

P14, P15

240:-

-,-

 

 

Mikael Oskarsson

H40, HD40, HS

460:-

1,3,-

 

 

Tim S. Lillvik

P10, P12

240:-

-,-

 

 

Hemsida

 

 

Inbjudan

 

 

Lottning

 

 

Resultat

 

 

26-28 nov

 

Partille Pingis Hösttävling

Klasser

Kostnad

Placering

 

 

David Oskarsson

P14B,P15B

230:-

2,2

 

 

Jacob Oskarsson

P12

230:-

5

 

 

Filippa Gustafsson

F11

115:-

5

 

 

Simon Söderlund

P14,P15

230:-

Ej med?

 

 

Hemsida

 

 

Inbjudan

 

 

Tidschema

 

 

Resultat

 

 

27-28 nov

 

ÅsaCupPoolen

Klasser

Kostnad

Placering

 

 

Karl Johansson

P12

90:-

4

 

 

Adam Larsson

P12

90:-

5

 

 

Andreas Larsson

P12

90:-

-

 

 

Hemsida

 

 

Inbjudan

 

 

Lottning

 

 

Resultat

Uppdaterad: 07 JUN 2016 21:10 Skribent: Peder Gerdin

Våra sponsorer

Ljusexperten
Optidev
citygrosslogohoger

 

Sjömarkenskolan - vinnare av Bästa Fyran i bordtennis 2005, 2010 o 2011!!! Aldrig någon skola som vunnit två ggr i rad, eller 3 ggr totalt under tävlingens 40-åriga historia.

 

Postadress:
Sjömarkens BTK - Bordtennis
Catrin Söderlund, Fjällvägen 6
51840 Sjömarken

Kontakt:
Tel: 0739918518
E-post: This is a mailto link

Se all info