Hoppa till sidans innehåll

2012/2013


Tävlingar 2012/2013

         
18-19 Aug Öresundspelen i Malmö Klasser Kostnad Placering
  Karl Johansson P13 P14  280:-  5,5
  Adam Larsson P12 P13  280:-  3,5
  Andreas Larsson P12 P13  280:-  -,5
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Resultat      
         
24-26 Aug Växjö GP Klasser Kostnad Placering
  Karl Johansson P13 P14  350:-  9,-
  Adam Larsson P12  200:-  2
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Resultat      
         
29 Sept Intersport Cup i Borås Klasser Kostnad Placering
  Shaunie Bidersten F14 90:-  5
  Stefan Ohlsson HS3,HS4 200:-  9,9
  Charlie Falck P10 90:-  kom ej!
  Alice Hellgren F10 90:-  1
  David Roos P10 90:-  -
  Karl Johansson P14,P15 180:-  1,9
  Andreas Larsson P10,P12 180:-  1,5
  Carl Gerdin P10,P12 180:-  5,-
  John Gerdin P10,P12 180:-  -,-
  Amadeus Qfvarnström HSö,HS2    2,5
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Lottning      
  Resultat      
         
29-30 Sept Rekordspelen - Helsingborg Klasser Kostnad Placering
  Emma Söderlund D20,D1 330:-  17,?
  Adam Larsson P12,P13 350:-  17,17
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Lottning      
  Resultat      
         
6-7 Okt Falkenbergspelen - Inställd!!! Klasser Kostnad Placering
  Carl Gerdin P10,P12 240:-  
  John Gerdin P9,P10 240:-  
  Alice Hellgren F9,F10 240:-  
  Adam Larsson P12,P14 240:-  
  Andreas Larsson P10,P12 240:-  
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Lottning      
  Resultat      
         
6-7 Okt McDonalds Open - Falköping Klasser Kostnad Placering
  Karl Johanssn P13,P14 250:-  -,-
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Lottning      
  Resultat      
         
6-7 Okt Cliffton Cup - Åstorp (Helsingborg) Klasser Kostnad Placering
  John Gerdin P9 120:-  -
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Lottning      
  Resultat      
         
20-21 Okt Stonecastle Open 2012 i Borgstena Klasser Kostnad Placering
  Adam Larsson P12,P13 160:-  3,2
  Andreas Larsson P12,P10 160:-  9,2
  John Gerdin P8,P10    1,3
  Carl Gerdin P10    5
  David Roos P10 160:-  -
  Albin Roos P8    -
  Karl Johansson P13,P14,P15 480:-  5,9,-
  Shaunie Bidersten F14,F15 320:-  -,-
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Lottning      
  Resultat      
         
20-21 Okt Åsacuppoolen - Åsa - inställd Klasser Kostnad Placering
  John Gerdin P8,P10 180:-  
  Carl Gerdin P10 90:-  
  Adam Larsson P13,P14 240:-  
  Andreas Larsson P10,P13 210:-  
  David Roos P9 90:-  
  Stefan Ohlsson HS4 200:-  
  Alice Hellgren F9,F11 180:-  
  Shaunie Bidersten F13,F14 240:-  
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Lotting/program      
  Resultat      
         
20-21 Okt Lekstorps Höstpool Klasser Kostnad Placering
  Carl Gerdin P10,P11  190:-  9,-
  John Gerdin P9,P10  155:-  3,-
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Lottning      
  Resultat      
         
27-28 Okt Kungsbackaskruven 2012 Klasser Kostnad Placering
  Alice Hellgren Max 500    -
  John Gerdin Max 500    -
  Carl Gerdin Max 500    9
  Shaunie Bidersten F13,F14    2,-
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Lottning      
  Resultat      
         
3-4 Nov Fästningsspelen 2012 - Kungälv Klasser Kostnad Placering
  Carl Gerdin P10,P12
 9,-
  John Gerdin P9,P10    1,9
  Karl johansson P14,P15    3,-
  Alice Hellgren F10
 1
  David Roos P9,P10    5,9
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Lottning      
  Resultat      
         
1-4 Nov Ängby International Klasser Kostnad Placering
  Adam Larsson P12 200:-  -
  Andreas Larsson P12 200:-  -
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Lottning      
  Resultat      
         
10-11 Nov DM 2012 i Ulricehamn Klasser Kostnad Placering
  Karl Johansson P13,P14    2,3
  Alice Hellgren F9,F10,F11    1,1,-
  David Roos P9    3
  Shaunie Bidersten F13, DD    4,3
  Elvira Söderlund F9,F10    -,3
  Emma Söderlund DS    2
  Carl Gerdin P10,P11,P12,P12D    Sjuk
  John Gerdin P9,P10,P11,P12D    1,-,-,5
  Amadeus Qfvarnström HJ17,HJ20,HS   1,1,3
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Lottning/porgram      
  Resultat      
         
1-2 Dec Partille Pingis Hösttävling Klasser Kostnad Placering
  Carl Gerdin P10,P11    2,-
  John Gerdin P9,P10    1,4
  David Roos P9    3
  Hemsida      
  Inbjudan
   
  Program      
  Resultat      
         
1-2 Dec Varbergsspelen Klasser Kostnad Placering
  Karl Johansson P13,P14    3,5
  Hemsida
   
  Inbjudan      
  Lottning      
  Resultat      
         
1-2 Dec Cejn Open Skövde Klasser Kostnad Placering
  Shaunie Bidersten F13,F14    9,-
  Alice Hellgren F9,F11,F12    2,5,-
  Hemsida
   
  Inbjudan      
  Lottning      
  Resultat      
         
8 dec Pingisligan 2 i Borgstena Klasser Kostnad Placering
  Carl Gerdin P11    1 A-slut
  Filip Persson P11    2 B-slut
  John Gerdin P9    1 A-slut
  David Roos P9    3 A-slut
  Albin Roos P9    -
  Alice Hellgren Tjejer - Kl 1    1 A-slut
  Charlie Falck  P11    -
  Elvira Söderlund Tjejer - Kl 2    2 A-slut
  Jesper Gustafsson P11    9 A-slut
  Amanda Lundgren Tjejer - Kl 3    1 B-slut
  Erik Ingermarsson P11    3 B-slut
  Erika Magnusson Tjejer - Kl 1    1 B-slut
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Resultat      
         
15-16 Dec Askims Jultävling 2012 Klasser Kostnad  Placering 
  Alice Hellgren F10,F11    2,-
  Elvira Söderlund F10,F11   4,-
  Karl Johansson P14    9
  Hemsida

 

   
  Inbjudan
   
  Program      
  Resultat      
         
29-30 Dec Ciderspelen Herrljunga Klasser Kostnad Placering
  David Roos P9,P10   -,3
 , Albin Roos P9   5
  Elvira Söderlund F9,F10   3,5
  Alice Hellgren F9,F10   1,2
  Carl Gerdin P10   5
  John Gerdin P9,P10   2,5
  Hemsida
   
  Inbjudan      
  Program      
  Resultat      
         
4-6 Jan Värendsspelen i Växjö  Klasser Kostnad  Placering 
  Emma Söderlund Ds1, DSE    2,-
  Song Han DSE    3
  Karl Johansson P13,P14    5,17
  Hemsida
   
  Inbjudan      
  Program      
  Resultat      
         
5-6 Jan Rudalens Nyårstrofe i Göteborg (Heden) Klasser Kostnad Placering
  Carl Gerdin P11,P13
 3,-
  John Gerdin P9,P11
1,5
  Alice Hellgren F9,F11
 1,1
  Hemsida
   
  Inbjudan      
  Program      
  Resultat      
         
12-13 Jan Jönköpingsspelen   Klasser Kostnad Placering 
  Alice Hellgren F10,F12
 1,5
  Carl Gerdin P10,P12
 5,-
  John Gerdin P10,P12    -,9
  David Roos P10
 -
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Program      
  Resultat      
         
19-20 Jan Söderspelen - Borås Klasser Kostnad Placering 
  Song Han DJ20,DSE    -,-
  Amadeus Qfvarnström HE,_HJ20, HJ17    9,9,17
  Karl Johansson P13,P14,P15    17,17,17
  Shaunie Bidersten F13,F14    -,-
  Alice Hellgren F10,F12    3,-
  Carl Gerdin P10    -
  John Gerdin P10    -
  David Roos P10    -
  Hemsida
   
  Inbjudan      
  Program      
  Resultat      
         
26 Jan Pingisligan 3 i Ulricehamn Klasser Kostnad Placering
  Erika Magnusson Tjejer div 2    1 Div2 B-slut
  Elvira Söderlund Tjejer div 2    3 Div2 B-slut
  Alice Hellgren Tjejer div 1    1 Div1 A-slut
  David Roos P9    3 A-slut
  Albin Roos P9    3 B-Slut
  Filip Persson P11    5 A-slut
  Jesper Gustavsson P11    -
  Charlie Falck P11    3 A-slut
  Resultat      
         
         
26-27 Jan MBTK Trofen - Mölndal Klasser Kostnad Placering
  Carl Gerdin P10    -
  John Gerdin P10    9
  Karl Johansson P13,P14    3,9
  Alice Hellgren F10,F12
 1,3
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Program      
  Resultat      
         
2-3 Feb Adv.firman Nordias Vinterpool - Lekstorp/Gråbo Klasser Kostnad Placering
  Carl Gerdin P10,P11
 -,-
  John Gerdin P10,P11
 5,-
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Program      
  Resultat      
         
9 Feb Trollungen - Trollhättan  Klasser Kostnad Placering 
  Carl Gerdin P12,P11     -,9
  John Gerdin P11,P9    -,3
  Albin Roos P9    5
  David Roos P11,P9    -,5
  Shaunie Bidersten F14,F13    -,-
  Alice Hellgren F11,F12    3,-
  Hemsida
   
  Inbjudan      
  Program      
  Resultat      
         
22-24 Feb Safirs Internationella Klasser Kostnad Placering
  Emma Söderlund DE,D1,DJ20,DJ17    -,-,-,-
  Han Song DE,DJ20    5,1
  Hemsida      
  Inbjudan
   
  Program      
  Resultat      
         
23 feb Pingisligan 4 Mariedal Pojkar Klasser Kostnad Placering
  David Roos P9    4
  Albin Roos P9    5
  Jesper Gustafsson P11    11
 

 

     
24 feb Pingisligan 4 Herrljunga flickor Klasser Kostnad Placering
  Alice Hellgren Flickor div. 1    2
         
23-24 Feb STAG Kungsbackaspelen Klasser Kostnad Placering
  Carl Gerdin P11,max600    -,5
  John Gerdin P11,max600    -,9
  Shaunie Bidersten F13,max700    5
  Alice Hellgren F11,max600    Sjuk
  Hemsida
   
  Inbjudan      
  Program      
  Resultat      
         
2-3 Mar Askims Cup Klasser Kostnad Placering
  Carl Gerdin P11Ö,P11B    -,9
  John Gerdin P9, P11B    2,-
  Shaunie Bidersten F13,F15    -,3
  Karl Johansson HJ17,P14Ö    9,9
  David Roos P9,P11B    Kom ej
  Albin Roos P9    Kom ej
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Program      
  Resultat      
         
2-3 Mar SM 2013 - Karlskrona Klasser Kostnad Placering
  Emma Söderlund DS,D20   9,5
  Hemsida      
  Resultat      
         
9-10 Mar Bjärnumsträffen Klasser Kostnad Placering
  Alice Hellgren F9,F11    1,2
  Carl Gerdin P11,P12    -,-
  John Gerdin P9,P11    2,9
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Program      
  Resultat      
         
16-17 Mar Urnanträffen - Gävle Klasser Kostnad Placering
  Karl Johansson P14    -
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Program      
  Resultat      
         
16-17 Mar Candelux Open - Åsa Klasser Kostnad Placering
  Carl Gerdin P12B    3
  John Gerdin PF8    2
  Elvira Söderlund PF9,F11    C4,-
  Albin Roos PF8,PF9    3,D2
  David Roos P10A,PF9    4,C5
  Alice Hellgren PF9,F11    B3,-
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Program      
  Resultat      
         
16 Mars Minisvanen 2013 - Svanesund Klasser Kostnad Placering
  Alice Hellgren F9,F10    1,1
  Elvira Söderlund F8,F10    1,5
  Hemsida      
         
23 Mars Vårpokalen i Grästorp Klasser Kostnad Placering
  Carl Gerdin P11,P13,P10D    9,9,2
  John Gerdin P8,P9,P10D    1,1,2
  Alice Hellgren F11,F9    2,1
  Elvira Söderlund F9,F8    2,2
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Resultat      
         
23 Mars Rudalen Klasser Kostnad Placering
  David Roos P9    5
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Resultat      
         
30-31 Mar Påskaspelen 2013 - Landskrona Klasser Kostnad Placering
  Alice Hellgren F9,F11    1,1
  Carl Gerdin P11,P12    WO,-
  John Gerdin P9,P11    5,WO(akuten)
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Program      
  Resultat      
         
13-14 Apr Oden Cup - Falköping Klasser Kostnad Placering
  Alice Hellgren F10P,F10C,F11C    
  Elvira Söderlund F10P,F10C,F11C    
  David Roos P10P    
  Albin Roos P8P    
  Carl Gerdin P10C    
  John Gerdin P8P    
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Program      
  Resultat      
         
20-21 Apr Ängbys Vårpool - Stockholm Klasser Kostnad Placering
  Carl Gerdin P10,P11    
  John Gerdin P8,P9    
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Program      
  Resultat      
         
4-5 Maj Partillebospelen Klasser  Kostnad  Placering 
  Carl Gerdin P11,P!3    
  John Gerdin P9,P11    
  Karl Johansson H4,P14    
  Alice Hellgren F9,F11    
  Hemsida      
  Inbjudan      
  Program      
  Resultat      
         
         
         
         
         

Uppdaterad: 07 JUN 2016 21:15 Skribent: Kalle Roos

Våra sponsorer

Ljusexperten
Optidev
citygrosslogohoger

 

Sjömarkenskolan - vinnare av Bästa Fyran i bordtennis 2005, 2010 o 2011!!! Aldrig någon skola som vunnit två ggr i rad, eller 3 ggr totalt under tävlingens 40-åriga historia.

 

Postadress:
Sjömarkens BTK - Bordtennis
Catrin Söderlund, Fjällvägen 6
51840 Sjömarken

Kontakt:
Tel: 0739918518
E-post: This is a mailto link

Se all info